187

(Aldina) M. Tullii Ciceronis De philosophia, prima pars, id est, academicarum quaestionum editionis primae liber secundus, editionis secundae liber primus, De finibus bonorum & malorum libri V. Tusculanarum quaestionum libri V. Cum scholijs, & coniecturis Paulij Manutij Volumen secundum, id est, De natura deorum lib. III. De divinatione lib. II. De fato lib. I. De legibus lib. III. De universitate lib. I. Q. Ciceronis de Petitione consulatus ad Marcum fratrem lib. I, Paolo Manuzio, Venezia 1546/52

In 8° Due parti con frontespizi autonomi (mancante il primo della prima parte), con le Tuscolane che editorialmente sono parte integrante della prima parte anch'esse munite di autonomo frontespizio. Ancore aldine ai frontespizi e in fine. Non comune riedizione delle opere di Cicerone già stampate nel 1546. Legatura del XIX secolo in mezza pelle con titolo in oro al dorso.
cm 15,5x10
€ 100,00 / 200,00
Stima