234

Ambrosii Calepini - Dictionarium quanta maxima fide ac diligentia accurate emendatum. Adjectae sunt Latinis dictionibus Hebraeae, Graecae, Gallicae, Italicae, Germanicae, Hispanicae, atque Anglicae. Editio Novissima nunc a R.P. Laurentio Chiffletio. Ambrosii Calepini - Dictionarii Octolinguis Altera pars, Anissoniorum & Ioannis Posuel, Lione 1681

In Folio. 2 Volumi. Edizione lionese cinquecentesca della monumentale opera di natura lessicografica ed enciclopedica sulla lingua latina del celebre umanista e latinista bergamasco. Legatura coeva in piena pergamena con titoli manoscritti ai dorsi (difetti e mancanze alla pergamena). Restauro al frontespizio del primo volume. Arrossature e gore ad ambedue i volumi. Note manoscritte. Lotto non passibile di restituzione.
cm 39x25,5
€ 300,00 / 500,00
Stima